David Storl, 28letý reprezentant ve vrhu koulí světové úrovně, má také pozitivní zkušenost s našimi produkty, které obsahují šlachový kolagen TENDOFORTE®

David Storl od roku 2011 trpěl syndromem chronického patelárního hrotu. V roce 2015 podstoupil operaci, po níž následovalo množství injekcí, které podle něj vedly k vytvoření nekrotizující tkáně v levé patelární šlaše.

Po přechodu k novému trenérovi v říjnu 2017 David zapracoval na technice vrhu koulí, jakož i na stabilitě kolen a zpevnění trupu a bederních svalů.

„Přibližně ve stejnou dobu jsem se dostal do kontaktu s Dr. Juttou Hugenbergovou, vědkyní ze společnosti GELITA,“ vzpomíná David. „Doporučovala denní perorální suplementaci TENDOFORTE®(který se v Čechách prodává v produktech CONVITAR® Collagen Power a CH-Alpha® ACTIVE), po dobu šesti měsíců. Masivně to podpořilo rekonstrukci mé poškozené patelární šlachy a tkáně fascie. Výsledkem bylo, že jsem byl schopen dosáhnout intenzivní a rozsáhlé zátěže ve velmi krátké době a v roce 2018 jsem absolvoval svou první soutěž bez bolesti.“

Šlachový kolagen CONVITAR® Collagen Power nebo CH-Alpha® ACTIVE by měla být každodenní rutina doplňování živin každého sportovce. Zlepšuje regeneraci šlach a vaziv po intenzivním tréninkovém zatížení, což je důležité, nakolik vrcholových výkonů jste schopni dosáhnout pouze s funkčními, elastickými a pevnými šlachami a vezivy.