Něco více o produktu

CH-Alpha OSTEO® je kolagenový produkt, který má v klinických studiích dokázanou účinost na budování kvalitní kostní tkáně a zmírnění jeho ubývání (degeneraci, osteorezorpci).

Další studie ukázaly i pozitivní vliv CH-Alpha OSTEO® na zkrácení a zkvalitnění hojení již vzniklých zlomenin a to v jakémkoliv věku.

CH-Alpha OSTEO® obsahuje cílenou specifickou směs kolagenů nacházející se v kostech, takže jeho užíváním doplňujete cíleně ten kolagen, který je nezbytný pro zdravé kosti a zlepšujete kvalitu kostí .

20% objemu zdravé kosti je kolagen! Kolagen v kosti tvoří mřížku, do které se usazuje vápník. Když je v kosti málo kolagenu, vápník se nemá kde usazovat a kost je náchylná k lámání se, kvůli nedostatku kolagenu i vápníku.

Kolagen ubývá z těla každého člověka úměrně s věkem, životním stylem (napr.fajčenie, slabá strava, sedavý způsob života) a onemocněními (onkologická onemocnění, onemocnění trávicího traktu, atd) . Tento jev víte výrazně pozitivně zvrátit a změnit k lepšímu právě užíváním CH-Alpha OSTEO®.

CH-Alpha OSTEO® má duální účinek – 1. pozitivní vliv na budování kvalitní hmoty kosti a 2. pozitivní vliv na zmírnění degenerace kostí.

CH-Alpha OSTEO® obsahuje bioaktivní kolagenové peptidy, které jsou potřebné a specifické pro kost (5 000 mg), 500 mg dobře stravitelného ionizovaného vápníku – kalcium laktát ( Ca ++) a 10ug vitaminu D3 (400 IU).

Trojkombinace – kolagen, vápník a D3 vitamin v CH-Alpha OSTEO® je lékaři doporučena 3 kombinace pro zdravé a funkční kosti.

Kolagenová směs (FORTIBONE®), od výrobce – společnosti GELITA, která je v CH-Alpha OSTEO®, získala celosvětově několik významných ocenění, jako inovativní produkt pro zdravé kosti.

1. cena v NUTRA INGREDIENTS AWARDS 2018 a další následné certifikáty

Zveřejnil(a) GELITA AG dne Středa 16. května 2018

Another award for our ingredient FORTIBONE®! We are very proud: FORTIBONE® prevailed over 4 finalists last night and won…

Zveřejnil(a) GELITA AG dne Středa 22. srpna 2018

We are very proud to have received this year’s German Innovation Award for our #FORTIBONE collagen peptides. What’s…

Zveřejnil(a) GELITA AG dne Pátek 4. října 2019

Food Matters Live announced FORTIBONE® as the Best Functional Ingredient of the Year! For us, this is an outstanding…

Zveřejnil(a) GELITA AG dne Středa 21. listopadu 2018

Užívání CH-Alpha OSTEO ® :

Osteopenie, prevence degenerace kostí – 1 sáček denně, dlouhodobě

Osteoporóza – 1-2x denně 1 sáček, dlouhodobě

Pozlomeninová terapie – 2x denně 1 sáček po dobu 3 měsíců, pak 1 x denně 1 sáček dle potřeby

(Pokud vám lékař doporučil užívání většího množství vápníku, užívejte ho v další denní dávce, nikoli spolu s CH-Alpha OSTEO, nakolik lidské tělo umí strávit a využít v jedné dávce jen 500 mg vápníku. Další užívání D3 vitamínu je možné i spolu s CH -Alpha OSTEO)

CH-Alpha OSTEO neinteraguje s žádnými léky. Je vhodný i pro diabetiky.

Kvalitu a hustotu vašich kostí si můžete dát změřit na kterémkoliv osteologickém pracovišti.

Je klinicky prokázáno, že CH-Alpha OSTEO® podporuje zdraví kostí.

Mono centrická, prospektivní, randomizovaná, placebem kontrolovaná, dvojitě zaslepená studie priebehala 12 měsíců u 180 žen se sníženou kostní hmotou. Ženy dostávali terapii s denním příjmem 5 g bioaktivních kolagenových peptidů FORTIBONE® nebo placebo. Změny v hustotě kostní hmoty byly měřeny pomocí denzitometrie (DEXA) na obratlích páteře a krčku stehenní kosti. U pacientek, které trpěly osteopenickou zlomeninou a osteoporózou užívajících bioaktivní kolagenové peptidy FORTIBONE® bylo pozorováno výrazné zlepšení kostní hustoty na páteři.

CH-Alpha OSTEO® tak díky bioaktivním kolagenovým peptidom® FORTIBONE®, vápníku a vitaminu D3 dodává tělu základní komponenty pro silnou a stabilní strukturu kostí.

Kost není jen vápník, ale i kolagenová mřížka
Kost je směs minerálních krystalů uložených v organické kolagenové matrici – tzv. mřížce
Kdyby byly v kosti jen minerální krystaly, kost by byla velmi křehká a náchylná ke zlomeninám.
Stejně jako most je postaven z betonu a oceli, kolagen v kosti má zásadní význam pro její pevnost a nelámavosť.

Kolagen je nejdůležitější protein v těle. Je hlavní a životně důležitou součástí celého našeho těla. Tvoří až 30% všech proteinů. Nachází se v kloubech, kostech, svalech, vazech, šlachách, v pokožce, ve vlasech iv nehtech.

Viz více

Zaujala Vás to?

Viz více o tomto produktu
Viz více

Osteoporóza a zlomeniny kostí – komu hrozí?

Podle výzkumů, osteoporóza hrozí každému druhému z nás po dovršení 50 let.

Ztráta kostní hustoty a stability, která často končí zlomeninou je problémem zejména žen po menopauze a starších mužů, ale nejen je. Zvýšená porézní a lámavost kostí hrozí i při různých onemocněních.

Osteoporóza (OP) je stav, charakterizovaný nízkou kostní hmotou a mikro-architektonickým zhoršením kostní tkáně, což vede ke zvýšení kostní křehkosti a následnému nárůstu rizika zlomenin. osteopenie, je časné stadium osteoporózy. Může začít ve věku 35 let kdy kostní hmota začíná postupně ubývat.

Pravděpodobnost zlomenin se zvyšuje s věkem. Riziko zlomeniny kostí se zdvojnásobuje každých deset let.

dôsledok osteoporózy – zlomeniny stavcov a následné komplikácie z nich